еМагазин
Image default
Локално

Малолетник од Велес тешко повреден откако врз него паднала статива

На 31.10.2019 во 16.25 часот во Полициска станица Велес било пријавено дека во Итната медицинска помош во Велес со тешки телесни повреди бил донесен малолетник од Велес, информира МВР.

Според пријавеното, врз малолетникот паднала метална статива на игралиште во градскиот парк во Велес. Увид на местото на незгодата извршила екипа од СВР Велес.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

МВР со детали за полициската акција во Грчец: Oд слобода се лишени 12 лица, дел од нив се поврзани со пукањето во Александар Палас

Редакција

Пожар во стан во скопската населба „Пролет“

Редакција

Крвав крај на пресметка меѓу врсници: Малолетник убиен со нож во Лисиче

Никола Осило