еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Синот на Сорос играше фудбал во канцеларијата на Артан Груби

Само неколку дена откако претходно и се извинуваше на јавноста за спортските акробации со сопартиците од ДУИ, во канцеларија, вицепремиерот и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби објави фотографии од нова рунда фудбал, овојпат со синот на Џорџ Сорос, Александар.

-Пријателски разговор околу актуелната политичка ситуација, европската перспектива на земјата и целиот регион со американскиот филантроп и претседател на Фондацијата ‘Отворено општество’,  Александар Сорос“, напиша Груби на Фејсбук.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео+фото) Министрите на ДУИ на „антистрес“ терапија: Фудбал и баскет во кабинетот на Груби по голем ден за нив!

Лично прашање е како некој го организира просторот во својата канцеларија, вели Ковачевски за „антистрес“ терапијата на министрите на ДУИ

Фото: Фејсбук/Груби

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

МВР влезе во веледрогеријата „Пановски“: Обвинителството отвори истрага за паралелен увоз на лекови

Редакција

Како да го пополните формуларот за влез во Грција

Редакција

Кој е Анго Ангов, старо-новиот градоначалник на Дојран

Редакција