еМагазин

Tag : Сорос

Македонија

(Фото) Ковачевски се сретна со синот на Сорос

Редакција
Македонскиот премиер Димитар Ковачевски, во Париз, Франција, се сретна со првиот човек на фондацијата „Отворено општество“, Александар Сорос, синот на Џорџ Сорос. Ковачевски деновиве заедно...
Балкан ТОП СТОРИИ

Фондацијата Сорос најавува повлекување од ЕУ и фокусирање на Западен Балкан

Редакција
Фондацијата Отворено општество (ОСФ), основана од милијардерот Џорџ Сорос, планира да се повлече од голем дел од своите активности во Европската Унија, или во целост...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Синот на Сорос играше фудбал во канцеларијата на Артан Груби

Редакција
Само неколку дена откако претходно и се извинуваше на јавноста за спортските акробации со сопартиците од ДУИ, во канцеларија, вицепремиерот и министер за политички систем...
Македонија

(Фото) Заев се сретна со синот на Сорос

Редакција
Вчера премиерот Зоран Заев имал средба со синот на бизнисменот Џорџ Сорос, Александар. Јавноста за средбата дозна од твитот на Сорос јуниор, во кој пишува...
Македонија ТОП СТОРИИ

Фотографијата на Заев со Сорос хит во грчките медиуми: И Грците не го сакаат милијардерот

Редакција
Фотографијата на македонскиот премиер Зоран Заев со милијардерот Џорџ Сорос од Давос осамна во сите грчки медиуми, пренесува дописникот на еМагазин од Солун. Како и...
Македонија

(Фото) Заев во Давос се сретна и со милијардерот Сорос

Редакција
Премиерот Зоран Заев, во рамки на економската и политичка агенда на Светскиот економски форум во Давос, се сретна и разговараше со филантропот и финансиер Џорџ Сорос, основач...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Во Британија личност на годината, во Македонија „сотона“: Кој е Џорџ Сорос?

Редакција
Британското издание на реномираниот „Фајненшл тајмс“ го прогласи милијардерот  Џорџ Сорос за личност за 2018 година. Од друга страна, голем дел од македонските политичари и...
Македонија

Груевски ептен со к’смет: Унгарија последниве пет месеци дала азил на само 4 лица

Редакција
Унгарскиот портал „Индекс“ објави дека унгарската Канцеларија за имиграции и азил по стапување во сила на т.н. Стоп Сорос закон против мигранти, од 1 јули до 21...
Свет

Бомба пред домот на милијардерот Џорџ Сорос

Редакција
Експлозивна направа беше пронајдена вчера крај домот на милијардерот и филантроп Џорџ Сорос во округот Весчестер во државата Њујорк, објави Њујорк тајмс. Направата била поставена...