еМагазин
Image default
Свет

Бомба пред домот на милијардерот Џорџ Сорос

Експлозивна направа беше пронајдена вчера крај домот на милијардерот и филантроп Џорџ Сорос во округот Весчестер во државата Њујорк, објави Њујорк тајмс.

Направата била поставена во поштенска кутија и полицијата превентивно го детонирала. Сорос не бил во домот за време на инцидентот.

За случајот истрага води ФБИ од каде засега немаат коментар. Сорос обезбедил досега најмалку 18 милијарди долари за фондацијата Отворено општество за развој на демократијата и човековите права во светот.

МИА/Фото: medium.com

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Столтенберг: Внатре во НАТО има несогласувања

Редакција

Светот може да остане без кафе

Никола Осило

(Видео) Се урна надвозник во Џенова, 11 лица загинаа

Редакција