еМагазин
Image default
Локално

(Фото) Скопските пожарникари спасија падната повредена жена со скршеници која повикала Брза помош

Скопските пожарникари вчера спасија падната жена со скршеници.

Од ТППЕ Скопје на нивниот Фејсбук, информираа дека интервенцијата била во скопска Автокоманда.

„Дојава за Интервенција Техничка, Ташко Караџа Автокоманда. Падната повредена жена со скршеници повикано Брза помош“, соопштија од скопската пожарна на Фејсбук.

Фото: Скопска пожарна

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тројца скопјани нападнати во дискотека во Градскиот парк

Редакција

ЈСП: Возилата на јавниот превоз по неделен возен ред за празниците

Редакција

(Видео) Во чија куќа во Тетово е пукано од возило во движење

Редакција