еМагазин

Tag : скршеници

Локално ТОП СТОРИИ

Ем ги удрил со кола, ем ја натепал жената која завршила со скршеници и потрес на мозок

Редакција
Основното јавно обвинителство Скопје соопшти за случај на грубо насилство, во кое осомничено 65-годишно лице предизвикало сообраќајна несреќа, а потоа насилно ја турнало повредената во...
Локално

(Фото) Скопските пожарникари спасија падната повредена жена со скршеници која повикала Брза помош

Редакција
Скопските пожарникари вчера спасија падната жена со скршеници. Од ТППЕ Скопје на нивниот Фејсбук, информираа дека интервенцијата била во скопска Автокоманда. „Дојава за Интервенција Техничка,...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Сите детали: Девојката од Велес со повеќе скршеници преживеала хорор, полицијата ќе истражува како завршила во провалија

Редакција
Велешанката А.С (29) која од вчера попладне се оддалечила од нејзиниот дом и по која трагаше нејзиното семејство утрово околу 9,30 беше пронајдена од полицијата...