еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

(Фото) Уловена „жестока женска расправа“ за буџетот за 2020 година

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска на својот Фејсбук-профил објави фотографија од „крчкањето“ на буџетот за 2020 година на која може да се видат само жени.

„Квота треба и за мажи… Од вчерашните “преговори” за Буџетот 2020. Не се секирајте, делегацијата од одбрана внесе малку правичност неколку минути подоцна“, се пошегува Шекеринска во постот под фоторгафијата.

Фото: Фејсбук/Радмила Шекеринска

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Каков имот пријавил суспендираниот судијата Мустафа Шахини, чии мандат е продолжен за две години

Редакција

За една година истргувани милион акции од Комерцијална банка

Никола Осило

Топ пет компании кои се „израдуваа“ на милионски буџетски исплати во ноември

Редакција