еМагазин
Image default
Е-излог

(Фото/видео) Летна приказна на Манго: High Summer Campaign 2018

Сите летни приказни треба да започнуваат вака:

Морски брег, природа… Замислете се рано наутро покрај Медитеранското море, идеално место за бегство од секојдневието за вашиот слободен дух. Во попладневните часови, свежиот морски воздух се судира со карпите, а атмосферата станува уште поинтимна.

Романтични и лежерни модели, плетени парчиња, принтови со етно мотиви и земјени тонови преовладуваат во пролет/лето колекцијата на MANGO.

Суштината на Медитеранот

Изгубете се во малото крајбрежно селце Деја на Мајорка. Место во кое растат маслинки  и портокали на ридот над морето.

 Идиличен пејзаж

Заливот е заштитен со карпи со борови – замислете го звукот на брановите кои заплискуваат на брегот и создаваат спокоен и мирен амбиент.

Расејување на сончева светлина

Кога ќе зајде сонцето, ноќите на Деја се претвораат во небесно бегство на море, „тонејќи“ до најтемната сина нијанса на хоризонтот.

Трендови за ова лето

Селекција на облека во која романтизмот го зазема центарот на вниманието, особено во кошулите и фустаните со флорални принтови, набори и деликатни ткаенини од шифон. Ви ги откриваме и принтовите со етно мотиви и везови кои се наоѓаат на фустаните и плетените блузи. Од модните додатоци ги издвојуваме чантите во облик на кошничка и уникатниот накит со деликатни морски елементи.

IFrame

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Галерија) Тајната есенска градина на Women’secret

Редакција

(Фото) Продавница на италијанскиот моден бренд Replay се отвори во Skopje City Mall

Редакција

(Фото) Отворена продавницата Superdry во Скопје Сити Мол: Нов член на семејството Fashion Group

Редакција