еМагазин
Image default
Е-излог ТОП СТОРИИ

(Галерија) Женска колекција Geox за пролет/лето 2019

Храбри форми, интересни детали, невообичаени комбинации и оригинална интерпретација на класиците се носечки во колекцијата на Geox за пролет/лето 2019. Брендот останува лојален на посветеноста кон високо развиена технологија, која овозможува чевлите да дишат, да бидат водоотпорни и удобни.

Спортските чевли и мокасините со впечатлив ѓон, се предвесник на главните теми за сезоната, а доаѓаат во бела и боја на карамел, изработени се од превртена кожа со разновидни додатоци, како ленти, мали нитни, и елементи со питон принт. И кај летните модели, сандалите и папучите присутни се овие декоративни елементи, а се дополнети со мноштво од овои, како бежова, црна и бронзена.

Дел од летните модели доаѓаат во форма на едноставни, рамни модели, додека пак дел се на повисока потпетица или полна пета. Поелегантите модели се во палетата на златна и сребрена, со ремчиња и детали кои им додаваат атрактивност на нозете.

Дел од моделите на класични патики, Небула, сандали со отворени прсти и балетанки се инспирирани од модата на 90-тите и на игрив начин со пастелни тонови и специфични принтови ја доловуваат женственоста на оваа декада.

Уникатни за сезоната се и хибридните модели на сандали/патили со впечатлива естетика изразена преку контрастни графички елементи во бело/црвена и црно/бела комбинација.

КОМЕРЦИЈАЛНА ОБЈАВА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Несовесни граѓани фрлаа отпад од мост директно во реката Вардар

Никола Осило

Богољуб Макревски назначен за стечаен управник на „Трансмет“: Се повикуваат доверителите да ги пријават побарувањата

Никола Осило

(Видео) Македонските специјалци со колегите од Албанија и Косово ги покажаа своите вештини

Никола Осило