еМагазин
Image default
ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

(Фото) Загадена си, валкана си, ама за нас си најубава: Поинаква честитка за денот на ослободување на Битола

На денот на ослободувањето на Битола утрово битолски активисти од независната советничка група „Поинаку“ поставија цвеќиња со надеж за подобра Битола и порачаа:

„Загадена си, валкана си, напуштена си, ама за нас си една и заслужваш да бидиш украсена и најуба на твојот ден. Битола е се шо имаме! Честит празник Битолчани!“.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Еколошка катастрофа во Струга: Намерно ја палат трската за да можат да градат

Никола Осило

Лиле Стефанова останува надлежна за „Империја“ во кој се гонат Камчев и Мијалков

Редакција

„Небитен си ко полициски час во Чаир„: Твитер реакции за полицискиот час

Редакција