еМагазин
Image default
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Галерија) еМагазин во Китнос: Најубавите плажи

Грчкиот остров Китнос има бројни плажи. Некои се со ситен песок, некои со ситни камења, во различни бои, а локалците велат дека ги има над 90.

До дел од нив има организиран автобуски превоз, а до некои можете како и на другите грчки острови да стигнете со автомобил или мотор, а зависно каде сте сместени на островот, можете и да пропешачите.

Мене, а и на многумина ми беше фаворит Колона.

Вреди да се посетат и Агиос Димитриос, Агио Состис, плажите во Канала, Апокроуси, Наоуса, Ливадакиа…

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Топ пет највисоки просечни плати: Програмерите, воздухопловците и фармацевтите на врвот

Редакција

Диџеј Мац: Успеавме во помошта за чичко Трајче

Редакција

„Принцот“ го издрибла владиниот протокол: Денот кога Заев стана колега со Памела Андерсон

Никола Осило