еМагазин
Image default
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Галерија) Се отвори нов ресторан „Лантерн“ во Дебар Маало

Во пријатен и свечен амбиент, на 12 декември, на добро познатата улицa Боемска 2 беше отворен ресторанот„Лантерн“, ново место каде што скопјани ќе имаат можност да уживаат во одлична традиционална и интернационална кујна и во исклучително пријатна атмосфера.

Низ дружење со пријателите, скопски ликови и јавни личности во одличен амбиент и пријатна музика свечено беше отворен ресторанот „Лантерн“ во срцето на градот – Дебар Маало. За време на отворањето, гостите имаа можност да го запознаат ресторанот одблизу, да ја почувствуваат атмосферата и амбиентот и да уживаат во вкусните специјалитетишто ги нуди ресторанот„Лантерн“.

На менито на новиот ресторан ќе има традиционални специјалитети, скара и морска храна, зачинета со звуците на добро избрана музика. За храната ќе бидат задолжени најдобрите шефови, кои со нетрпение Ве очекуваат да ви ги подготват новите специјалитети.

Погледнете ја фотогалеријата и видете дел од атмосферата од отворањето на ресторанот:

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Детален преглед: Какви промени носи имплементацијата на законот за употреба на јазиците?

Никола Осило

„Аутомакедонија“ го доби тендерот на ЈП за Просторни и урбанистички планови –Прилеп за набавка на автобуси вреден 975.000 евра

Никола Осило

(Фото-галерија) Светските модели може да и позавидат на Каролина Гочева

Никола Осило