еМагазин
Image default
Македонија

(Галерија) Заев во Дубровник позираше со Орбан, нема информација дали имале средба

Македонскиот премиер Зоран Заев, во рамки на Осмиот Самит на шефови на влади од процесот 16+1 на НР Кина и ЦИЕ, оствари средба со претседателот на Владата на НР Кина, Ли Кечијанг, како и со премиерите на Хрватска и Грција, Андреј Пленковиќ и Алексис Ципрас.

Интересно е дека на Самитот е присутен и премиерот на Унгарија, Виктор Орбан. За сега нема информации дали Заев остварил средба и со него.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Заев не се сретнал со Орбан во Дубровник

(Фото) Заев и Борисов на опуштена прошетка низ Дубровник

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Миле Јанакиески во притвор во Шутка, а полицијата го барала дома: Ново одложување за „Насилството во Општина Центар“

Редакција

МНР на Република Македонија ќе стане МНР на Република Северна Македонија за најмногу две недели

Редакција

Груевски честиташе Велигден: „Нека христовото воскресение за нас значи почеток на ново Македонско воскресение!“

Никола Осило