еМагазин

Tag : Орбан

Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Мицкоски до Орбан на групната фотографија од Самитот на НАТО

Редакција
Синоќа во Вашингтон, САД, започна Самитот на НАТО, а македонската делегација ја предводи премиерот Христијан Мицкоски. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Со кој ќе се сретне Мицкоски во...
Свет ТОП СТОРИИ

Орбан се сретна со Путин, словачкиот премиер сакал да им се придружи, ЕУ бесна

Редакција
Во петокот унгарскиот премиер Виктор Орбан во Москва, Русија, се сретна со рускиот претседател Владимир Путин. Орбан патувањето во Москва го престави како мисија за...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Во Словенија Мицкоски се сретна со Орбан

Редакција
Во рамки на настан на Центристричката демократска интернационала (CDI-IDC) што се одржува во Блед, Словенија, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се сретнал и со премиерот...
Свет ТОП СТОРИИ

Орбан доби четврти премиерски мандат: Ова е голема победа, се гледа и од Месечината, а и од Брисел

Редакција
Унгарскиот премиер Виктор Орбан прогласи победа на вчерашните парламентарни избори. Во својот говор, Орбан рече дека „изгледа прилично добро, можеби никогаш подобро“. „Ова е голема...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Победничко селфи на Мицкоски и Орбан од Будимпешта

Редакција
Победата на старо-новиот унгарски премиер, Виктор Орбан, на вчерашните избори, во Будимпешта ја славеше и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој на Фејсбук објави селфи...
Македонија

Мицкоски се сретна со унгарскиот премиер Виктор Орбан

Редакција
Денеска претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и потпретседателот на партијата,  Александар Николоски остварија средба со премиерот на Република Унгарија и претседател на сестринската партија ФИДЕШ,...
Свет

Орбан ја повлече неговата партија од Европската народна конзервативна група на Европскиот Парламент

Редакција
Унгарската владејачка десничарска партија Фидес денеска ја напушти Европската народна конзервативна група (ЕПП) во Европскиот парламент, соопшти премиерот Виктор Орбан. „Со ова ве известувам дека...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Мицкоски во Будимпешта од Орбан побарал помош за блокираните евроинтеграции

Редакција
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и потпретседателот на партијата Александар Николоски денеска во Будимпешта имаа средба со премиерот на Унгарија и претседател на партијата Фидес,...
Македонија

Мицкоски на средби со Орбан и Јанша ќе бара одблокирање на евроинтеграциите

Редакција
Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со потпретседателот на партијата Александар Николоски ќе отпатува на средби со политичари од регионот и Европа. Во разговор...
Македонија

(Фото) Мицкоски во Будимпешта се сретна со Орбан

Редакција
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ,  Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот на партијата, Александар Николоски денеска во Будимпешта остварија средба со премиерот на Република Унгарија и претседател на...