еМагазин
Image default
Македонија

Ганка Цветанова за Тамара и химната: Ниту случајно згреши, ниту ненамерно ја изостави строфата, ова е пробен балон!

Со свое видување на скандалот со македонската химна, интонирана од пејачката Тамара Тодевска, на Твитер се јави и поранешната министерка за култура, Ганка Цветанова:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Садула, Латас, Тамара: Дотолчена разнишаната верба на Македонците во државата

„Како Гоце Делчев „исчезна“ од химната на Северна Македонија“: Тамара и македонската химна топ тема во регионов

(ВИДЕО) Како Тамара лани без „грешка“ ја интонираше македонската химна

„А како баш делот за Гоце го заборави?“: Тамара со „утнатата“ македонска химна ги „запали“ социјалните мрежи

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) Се „јави“ и Бранко Црвенковски

Редакција

Заев си оди, кој ќе биде новиот технички премиер?

Редакција

ВМРО-ДПМНЕ поднесе инцијатива за распуштање на Собранието

Редакција