еМагазин

Tag : Ганка

Македонија

Ганка Цветанова за Тамара и химната: Ниту случајно згреши, ниту ненамерно ја изостави строфата, ова е пробен балон!

Редакција
Со свое видување на скандалот со македонската химна, интонирана од пејачката Тамара Тодевска, на Твитер се јави и поранешната министерка за култура, Ганка Цветанова: Ниту
Македонија

Ганка Цветанова „удри„ по Димитров и Ременски за македонското малцинство во Грција

Редакција
Поранешната министерка за култура Ганка Цветанова на Твитер за односот кон македонското малцинство во Грција ги критикува министерот за надворешни работи Никола Димитров и потпреседателката
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Дојде време културните работници да плачат по власта на ВМРО-ДПМНЕ и Ганка

Никола Осило
Не престануваат реакциите во јавноста по контроверзната распределба на средствата на Министерството за култура од Годишните конкурси за финансирање проекти од национален интерес во културата