еМагазин
Image default
Политика

Ганка Цветанова „удри„ по Димитров и Ременски за македонското малцинство во Грција

Поранешната министерка за култура Ганка Цветанова на Твитер за односот кон македонското малцинство во Грција ги критикува министерот за надворешни работи Никола Димитров и потпреседателката на Собранието, Фросина Ременски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Димитров: Ние зборуваме македонски, грчките Македонци грчки јазик

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Поради отстуство на Оља Ристова, одложено рочиштето за „Титаник 3“

Редакција

Не се уништени докази за „Империја“, тврдат од СЈО

Редакција

ОБСЕ за работата на СЈО: Предолго е времето меѓу поднесување на обвинение и неговото потврдување

Редакција