еМагазин
Image default
Локално

Грабеж во бензиска пумпа во скопско

На 11.09.2019 во 02.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бензинска пумпа во с.Арнакија, скопско, две лица со закана од вработените одзеле пари, информира МВР.

Увид на местото извршила екипа на СВР Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кривична пријава за момче кое на „Фејсбук“ и „Инстаграм“ објавило компромитирачки фотографии од поранешната љубовница

Никола Осило

Ученик повреден со нож во тепачка во средното медицинско училиште во Гостивар

Никола Осило

Кривични пријави за двајца поранешни функционери од Агенцијата за управување со одземен имот

Никола Осило