еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Град Скопје бара агенција за привремени вработувања

Град Скопје објави оглас за ангажирање на агенција за обезбедување на услуги за привремени вработувања.

Според информациите објавени на Електронскиот систем за јавни набавки, проценета вредност на договорот без ДДВ е 3.559.322 денари.

Целиот оглас ОВДЕ.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Гранит“ го доби тендерот на ЈП за државни патишта за докомплетирање на автопатот Миладиновци-Штип вреден 5,7 милиони евра

Никола Осило

По Мијалков, укинато обезбедувањето и на Тодоров, право на обезбедување се уште има Груевски

Редакција

Детален преглед: Што пишува во конечните амандмани на Уставот согласно договорот со Грција?

Никола Осило