еМагазин
Image default
Бизнис

Градоначалникот на Шуто Оризари ќе се вози во Цитроен со светла со 3Д ефект

Градоначалникот на Општина Шуто Оризари, Курто Дудуш ќе се вози во два нови службени автомобили „Citroen C3 Feel“ и „Citroen C4 Catus Feel“, кои ќе имаат и задни светла со 3Д ефект.

Договорот за набавка на автомобилите, за кои Општината одвоила над 32.000 евра е склучен на 23 јули, а вчера е објавен на сајтот на Бирото за јавни набавки.

Според договорот автомобилите се набавени преку оперативен лизинг од  Друштво за трговија и услуги АВТОНОВА ДОО експорт-импорт Скопје.

Фото: Фејсбук/Курто Дудуш

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Живко Мукаетов купи 388 акции од „Алкалоид“

Редакција

Поништен тендерот за надзор: Се одложува почетокот на изградбата на автопатиштата кои ќе ги гради „Бехтел и Енка“

Редакција

ЕСМ склучи договор со „Пескара вел“ вреден 562,4 илјади евра

Редакција