еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Гранит“ го доби тендерот на Град Скопје за реконструкција на улицата Индира Ганди вреден 225.000 евра

Град Скопје по распишаниот тендер за реконструкција и одржување на улица Индира Ганди (фаза 2 од профил 110 до профил 190) склучи договор со Градежното друштво „Гранит“ АД-Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 13.894.453 денари или околу 225.000 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Од Скопје до Белград ќе се патува за три и пол до четири часа: Отворен јужниот крак на Коридорот 10

Редакција

Светски ден на водите: Ученици се уште пијат вода од бунар и од цистерни во нашата земја

Никола Осило

Централна кооперативна банка со добивка

Редакција