еМагазин
Image default
Македонија

Грипот почна да „коси“: На Инфективна клиника хоспитализирани 12 лица, едно во тешка состојба

Четири лица со компликации од грип од кои едно во тешка здравствена состојба и осум други кои имаат симптоми на вирусот се хоспитализирани на Универзитетската клиника за инфективни болести. Меѓу заболените нема деца, информираат од Клиниката.

Посочуваат дека пациентот во тешка здравствена состојба со грип и хронична белодробна болест е примен вчера и е сместен на Одделот за интензивна нега.

„Минатата недела амбулантски се прегледани 30 пациенти. Вчера и денеска четворица пациенти се амбулантски прегледани“, наведуваат од Клиниката.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фазлиу реагира на кривичната од Финансиска полиција: Се бара криминал таму каде што не му е место, а се затвораат очи таму каде што и слепиот го гледа

Редакција

Владата побара општините да го отстранат симболот на Сонцето на Вергина од сите јавни места

Никола Осило

Османи доставил нови документи до СЈО за да покаже дека работел законски

Редакција