еМагазин
Image default
Локално

Групна тепачка во Прилеп: Четворица претепале тројца роднини

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против Џ.М.(25), С.М.(53), Д.М.(28) и Т.М.(29), сите од Прилеп поради основи на сомнение дека на 03.11.2018 година околу 12.30 часот на улица „Тризла“ во Прилеп, ги нападнале и им нанеле тешки телесни повреди на С.Б.(39), неговиот брат С.Б.(41) и нивниот братучед А.О. , информира МВР.

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Невакцинираните нема да бидат примени во градинка: Во Скопје за еден ден 488 деца добија МРП вакцина

Редакција

Внимателно да се вози во овчеполскиот регион: Снегот и ветерот прават наноси на патот

Редакција

Фрлил ќеса со марихуана пред полицајци и се дал во бегство

Никола Осило