еМагазин
Image default
Локално

Хероин пронајден кај затвореник во штипскиот затвор

СВР Штип поднесе кривична пријава против Ј.Д.(39) од Струмица, на издржување на казна затвор во Казно-поправниот дом Штип, поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“, информира МВР.

На 06.12.2018 година во КПД – Штип, вработени извршиле претрес во просторијата во која пријавениот издржува казна затвор, при што пронашле и одзеле хероин.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Под закана од профит-пиромани: Пожарникарите не можат да постигнат од намерни пожари

Никола Осило

Приведени штипјанец и струмичанец барани со потерница

Никола Осило

Шилегов: Против комарци се прскало со руски авион стар 90 години

Редакција