еМагазин

Tag : хероин

Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Сузбиена криминална група за шверц на хероин и кокаин: Запленета дрога вредна милион евра

Редакција
Во рамки на активностите за борба против недозволената трговија со дрога, во месеците ноември и декември 2019 година спроведена е меѓународна истрага со австриската и...
Локално

Кривична пријава за кавадарчанец кој заедно со девојката дилале хероин

Никола Осило
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кавадарци поднесе кривична пријава против Ѓ.И.(33) од Кавадарци поради постоење основи на сомнение за сторено кривичнo делo „неовластено производство и...
Локално

Хероин пронајден во стан на битолчанка во Гостивар

Никола Осило
На 11.09.2019 околу 01.30 часот полициски службеници на СВР Тетово-Надворешна канцеларија за криминалистички работи Гостивар ја привеле С.В.(28) од Битола, информира МВР. При претрес извршен...
Локално

Скопски дилер хероинот го мешал со земја

Никола Осило
Секторот за внатрешни работи Скопје – Единица за недозволена трговија, до Основното јавно обвинителство Скопје, поднесе кривичнa пријавa против С.К.(47) од Скопје поради постоење основи...
Локално

Хероин откриен во домот на гевгеличанка

Никола Осило
Надворешната канцеларија криминалистички работи Гевгелија поднесе кривична пријава против А.Ш.(28) од Гевгелија поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање...
ЖИВОТ

Во автобус кој возел на релација Гостивар – Берн пронајден 1 килограм хероин

Редакција
Министерството за внатрешни работи (МВР) соопшти дека на граничниот премин „Табановце“, во автобус со швајцарски регистарски ознаки што сообраќал на релација Гостивар – Берн, Швајцарија,...
Локално

Хероин пронајден кај затвореник во штипскиот затвор

Никола Осило
СВР Штип поднесе кривична пријава против Ј.Д.(39) од Струмица, на издржување на казна затвор во Казно-поправниот дом Штип, поради постоење основи на сомнение дека сторил...
Локално

Арачиновец хероинот го „зачинувал“ со кофеин, парацетамол и диазепам

Никола Осило
Секторот за внатрешни работи Скопје ќе поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство – Скопје против С.Б.(39) поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично...
Локално

Кај затвореник во Идризово пронајдени хероин и марихуана

Никола Осило
Секторот за внатрешни работи Скопје – Единица за недозволена трговија – Одделение за недозволена трговија со дрога, до надлежното Основно јавно обвинителство – Скопје поднесе...
Локално

Тетовчанка му носела хероин на синот во затвор

Никола Осило
Вчера околу 11.00 часот од страна на вработени во затвор Тетово при преглед на храна и пијалоци доставена од И.С.(61) од село Мала Речица, тетовско,...