еМагазин
Image default
Да помогнеме

Хотел Македонија-Макоил од Стар Дојран повторно понуди бесплатно сместување за деца со посебни потреби и социјално загорозени деца

Како и минатата година, и оваа Хотел Македонија-Макоил од Стар Дојран се вклучи во акцијата покрената преку Фејсбук групата Хумано детско другарување, за бесплатно сместување на деца од социјално загрозени семејства, деца со посебни потреби и деца со самохрани родители.

“И оваа година како и претходната година Хотел Македонија-Макоил Стар Дојран, ни ги отвара вратите од 4 апартмани по 7 ноќевања.

Бескрајно сме му благодарни на сопственикот Мите Јовановски и му изразуваме ЈАВНА БЛАГОДАРНОСТ за неговата големина и хумано срце!“, велат од Фејсбук групата Хумано детско другарување.

Фото: Хотел Македонија-Макоил

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Изгубена е жена која боледува од Алцхајмерова болест

Редакција

(Видео) Му требаме на семејството: Деветгодишно девојче се грижи за нејзините, во куќа која се распаѓа

Редакција

Струмичани трчаа за малата Нина да замине на лекување во САД: Како и Вие да помогнете

Редакција