еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

И ракометарот Борко Ристовски во тимот на стратешки соработници на Мицкоски: Кои се другите

На денешната прес конференција, лидерот на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, информираше дека формирал тим од стратешки соработници.

Тимот е формиран од домашни и странски професори, доктори по наука, експерти, аналитичари…, кои како што рече ќе му помогнат во обновата на Македонија, а истиот ја добил подршката од Извршниот комитет на партијата.

Тој најави дека истиот во периодот што следува ќе се проширува.

Во тимот влегуваат:

Проф. Д-р. Гордана Силјановска Давкова – стратешки соработник за прашања од областа на правото и политичкиот систем.

Проф. Д-р. Сашко Кедев – стратешки соработник за прашања од областа на медицината и здравствените политики.

Проф. Д-р. Владимир Дукоски – стратешки соработник за технолошки развој и образовни политики.

Проф. Д-р. Хозе Тараско – стратешки соработник за прашања од областа на економија.

Оперскиот пејач Игор Дурловски – стратешки соработник за прашања од областа на културата.

Влатко Гигов – стратешки соработник за нови производи и социјални медиуми.

Јанко Баждавела – стратешки соработник за напредни технологии и аналитика.

Ракометарот Борко Ристовски – стратешки соработник за прашања од областа на спортот.

Сања Божиновска – стратешки соработник за прашања од областа на енергетиката.

Акан Махмут – стратешки соработник од областа на туризмот.

Проф. Д-р. Лазар Јовевски – стратешки соработник од областа на трудовото право.

Проф. Д-р. Зоран Марков – стратешки соработник од областа на машинската индустрија.

Проф. Д-р.Гоце Наумовски – стратешки соработник од областа на интелектуалната сопственост.

Проф. Д-р. Гоце Андревски – стратешки соработник за прашања од областа на бизнисот и организациските стратегии.

Проф. Д-р. Александар Климовски – стратешки соработник за прашања од областа на корпоративното право.

Коста Митровски – стратешки соработник за прашања од областа на банкарската политика.

Фото: ВМРО-ДПМНЕ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Осуда за изјавата на Касами од ЛДП и СДСМ

Редакција

Груевски во Унгарија има специјален третман оти бил премиер, унгарските власти не откриваат во која земја поднел барање за азил

Редакција

Што му пишува во биографијата: Кој е Арафат Шабани, заменикот на Мила Царовска

Редакција