еМагазин

Tag : соработници

Македонија ТОП СТОРИИ

Заев: Соработници на фашизмот имавме и во Македонија, не можете да кажете дека сите биле на страната на Партизаните

Редакција
Прашан во врска со менување на учебниците каде што пишува „бугарски фашистички окупатор“, премиерот Зоран Заев денеска одговори дека, нациите не треба да се врзуваат...
Македонија ТОП СТОРИИ

И ракометарот Борко Ристовски во тимот на стратешки соработници на Мицкоски: Кои се другите

Редакција
На денешната прес конференција, лидерот на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, информираше дека формирал тим од стратешки соработници. Тимот е формиран од домашни и странски...
Бизнис ТОП СТОРИИ

(Фото) Павле Гацов и Марјан Петрески дел од новиот тим на Ангеловска во финансии

Редакција
Министерката за финансии Нина Ангеловска, на Фејсбук го претстави новиот тим на соработници. „Секогаш, секаде и се зависи од луѓето, од нивната волја, од нивниот...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Владата вработува соработници, плата до 22.500 денари

Редакција
Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 2 државни службеници во Владата на Република Македонија – Генерален секретаријат. Се бараат кандидати за следните работни...