еМагазин
Image default
Македонија

И СДСМ ангажираше ракометар, Мојсоски ќе ја води Комисијата за спорт

Централниот одбор на СДСМ на синоќешната седница избра нова партиска Комисија за спорт за чиј претседател е именуван Наумче Мојсоски, познат македонски ракометен репрезентативец.

И ВМРО-ДПМНЕ пред извесно време ангажираа познат македонски ракометар.

Борко Ристовски му стана стратешки соработник за прашања од областа на спортот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

И ракометарот Борко Ристовски во тимот на стратешки соработници на Мицкоски: Кои се другите

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Илија Димовски: Нема договор помеѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, ќе констатираме дека Уставот нема да се менува

Редакција

Пратеникот на СДСМ, Зекири до Камчев: Подобро да молчиш, од одговорност за злоделата нема да избегаш

Редакција

40 интелектуалци од Европа и САД со писмо во „Гардијан“ бараат спроведување на Договорот со Грција

Редакција