еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Инсталација“ го доби тендерот за градежно-занетчиски работи во затворот Идризово вреден 1,5 милиони евра

Министерство за правда – Управа за извршување на санкциите по распишаниот тендер за изведба на градежно-занетчиски работи во КПД Идризово склучи договор со трговското друштво за производство трговија и услуги „Инсталација“ увоз-извоз ДООЕЛ од село Д. Дол Зајас.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 97.920.884 денари или околу 1,5 милиони евра.

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Влада: Иванов го прекрши Уставот со непотпишување на законот за јазиците и Преспанскиот договор

Никола Осило

(ВИДЕО) Во Скопје се протестираше против нехуманиот третман на бездомните животни

Редакција

Инспиративна приказна: Соња и Владимир од град се преселија на планина, работат таму и сами го градат нивниот дом Царевец

Силвана Жежова