еМагазин

Tag : Инсталација

Македонија ТОП СТОРИИ

На Клиниката за Онкологија се инсталира новиот акцелератор, ќе се врши и обука на вработените

Редакција
Министерството за здравство информира дека од денеска започнува инсталацијата на новиот акцелератор на Клиниката за радиотерапија и онкологија. Министерот Фатмир Меџити инфомира дека првите две...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) „Чекајќи те костур се сторив“: Уметничка акција „Чекајќи го Годо“ посветена на односот на Европската Унија кон Македонија

Редакција
„Чекајќи го Годо“ е уметничка акција посветена на односот на Европската Унија кон Македонија. Според активистите од Центарот за современи Уметности – Скопје (ЦСУ), инспирацијата...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Инсталација“ го доби тендерот за градежно-занетчиски работи во затворот Идризово вреден 1,5 милиони евра

Редакција
Министерство за правда – Управа за извршување на санкциите по распишаниот тендер за изведба на градежно-занетчиски работи во КПД Идризово склучи договор со трговското друштво...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Уметничка инсталација: Картографија на просторното насилство (Случај на градот Скопје)

Редакција
Во паркот Ибни пајко, на фасадата на Македонската опера и балет на 4 август во 21.30 часот ќе се реализира привремена уметничка интервенција под наслов „Картографија на...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Инсталација“ го доби тендерот на МОН за рехабилитација на училишта вреден 1,1 милион евра

Редакција
Министерството за образование и наука по распишаниот тендер за изведба на рехабилитација на основни и средни училишта склучи договор со трговското друштво за производство трговија...