еМагазин
Image default
Македонија

Иванов: Антикорупциска да го провери имотот на сите носители на државни и јавни функции

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, изразува благодарност што Државната комисија за спречување на корупцијата ќе поведе постапка за проверка на неговата имотна состојба, велат од неговиот Кабинет.

“Претседателот Иванов порачува дека чесен влезе во политиката и чесен ќе излезе на крајот од неговиот втор мандат. Ја охрабруваме Државната комисија за спречување на корупцијата да постапи по овој случај.

Но, исто така, ја охрабруваме Комисијата на ист начин да постапи и со сите други носители на државни и јавни функции во Република Македонија, онака како што постапува во случајот со претседателот Иванов“, велат од неговиот Кабинет.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Антикорупциска ќе ја проверува имотната состојба на Ѓорге Иванов

Фото: Кабинет на претседателот

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ без договор: Расправата за уставните измени продолжува утре

Редакција

Хан, Могерини, Столтенберг честитаа за уставните измени, никој не спомнува Северна Македонија

Никола Осило

(ВИДЕО) Пајак не го крена возилото на Мендух Тачи

Редакција