еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ

Изложба на Марина Убавкова, „Портрет и личност“

На 18 јануари во 20 часот во галеријата на МКЦ ќе биде отворена изложбата „Портрет и личност“ на Марина Убавкова.

Ќе бидат изложени 24 дела на кои се претставени различни ликови и личности.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Во женското одделение во Идризово се одржа концерт и се читаше поезија

Редакција

Легендарната Клаудија Кардинале и оскаровецот Роџер Дикинс пристигнаа во Македонија

Редакција

(Видео/Галерија) На прославата на компанијата „Завар“, Џијан Емин со концерт на инструменти изработени во фабриката

Редакција