еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

И на Атиџе и најдоа мана, оти не била Македонка, а Македонија не била сиромашна: Твитер реакции

Не сите се фасцинирани од историскиот успех на македонскиот документарен филм “Медена земја“, кој неодамна доби дури две номинации за Оскар.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Дури 455.100 македонски граѓани живеат во сиромаштија

„Медена земја“ ја менува историјата на „Оскарите“ и на светската кинематографија

На социјалните мрежи има и коментари од типот зошто главниот лик Атиџе, не била Македонка, а најголемите критики за оваа уметничко ремек дело се дека Македонија била преставена како сиромашна земја.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Отворено со Атиџе, ѕвездата на „Медена земја“: Обожавам да пеам, сакав да станам пејачка

Еве дел од твитовите:

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Одма се чуствува дека имаме Антикорупциска“: Твитер за тоа дека баџанакот на Џафери ќе ја „проверува“ Мира Дизел

Редакција

Предвремени парламентарни избори: Го чека ли и Заев истата судбина како на Ципрас

Редакција

Собранието наместо на 12, може да се распушти на 16 февруари

Редакција