еМагазин
Image default
Локално

Измамен гастербајтер: Му дал 20.000 евра за изградба на куќа и никогаш не го видел

СВР Охрид поднесе кривична пријава против М.С.(43) од село Лабуништа, струшко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,измама”, информира МВР.

На 16.11.2017 година во ресторан во Охрид, пријавениот со писмена изјава од С.Ј.(52) од Охрид, кој привремено престојува во Република Германија, примил 20.000 евра за проект за изградба на куќа, како и за хотелско сместување.

Во наредниот период, С.Ј. не можел да воспостави контак со пријавениот, по што на 03.08.2018 година се вратил во Охрид и го пријавил настанот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Скопјани ги очекува пеколен метеж: Во наредните 40 дена градежни работи на мостот „Гоце Делчев“

Никола Осило

Судењата од Одделот прекршоци – сообраќај од денеска во стариот Кривичен суд

Редакција

Јанчев: Пијани сите што излегле од дискотеката во Кавадарци, проблем е што „не фаќаат“ такси

Никола Осило