еМагазин
Image default
Локално

Измамени двајца браќа: Им зел пари за бугарско државјанство што никогаш не го добиле

Секторот за внатрешни работи Штип поднесе кривична пријава против З.И.(57) од Штип, за сторени две кривични дела „измама“, информира МВР.

Во периодот од декември 2016 до март 2018 година, пријавениот довел во заблуда двајца браќа од село Пешталево дека ќе им посредува за добивање на бугарско државјанство и бугарска патна исправа, при што му дале 43.000 денари.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Поскапе авто-такси превозот во Битола

Редакција

Нападнат полицаец пред кабаре во Охрид

Редакција

Почнале да му ја кршат куќата откако им избегал по расправија за паркинг

Редакција