еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

СОЗР на Владата набавува лимузина преку оперативен лизинг

Службата за општи и заеднички работи на Владата на Република Македонија распиша оглас за набавка на едно патничко моторно возило (лимузина седан) преку оперативен лизинг.

Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 2.100.000 денари, а главен критериум за доделување на договорот е најниската цена.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Заев и Мицкоски се договорија да не се договорат, судбината на СЈО останува да виси

Редакција

ЕУ одобри милијарда евра за набавка на муниција за Украина

Редакција

За три дена 135 случаи на Ковид-19, 164 оздравени, починати нема

Редакција