еМагазин

Tag : браќа

Македонија

Обвинителство бара притвор за тројца браќа кои се под истрага за обид за убиство на полицаецот во Велес

Редакција
Основното јавно обвинителство во Велес донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кривично дело – Убиство (во обид) од член 123 став...
Македонија ТОП СТОРИИ

Осумднeвен притвор за браќата кои претепаа лекар во Тетово

Никола Осило
Судија на претходна постапка одлучи да им определи осум дена притвор на двајцата браќа за вчерашниот напад врз лекарот во кожното одделение во Клиничката болница...
Македонија

СЈО ќе поднесе жалба за пресудата за Латас и неговите браќа

Редакција
Обвинителката Елизабета Јосифовска од Специјалното јавно обвинителство (СЈО) денеска нагласи дека Обвинителството ќе поднесе жалба за пресудата, со која што Судот ги ослободи од вина...
Локално

Двајца браќа ја тепале сестрата во семеен двор во Сарај

Никола Осило
На 31.03.2019 околу 21.00 часот во Полициското одделение Сарај, М.Е.(35) од село Сарај пријавила дека во дворот од семејната куќа во Сарај била физички нападната...
Локално

Браќа правејќи скара запалиле осум хектари зеленило

Никола Осило
На 17.03.2019 во 10.50 часот во Полициската станица Берово било пријавено дека на место викано „Сливница“, атар на село Русиново, беровско, настанал пожар во кој...
Локално

Измамени двајца браќа: Им зел пари за бугарско државјанство што никогаш не го добиле

Никола Осило
Секторот за внатрешни работи Штип поднесе кривична пријава против З.И.(57) од Штип, за сторени две кривични дела „измама“, информира МВР. Во периодот од декември 2016...