еМагазин

Tag : Марјан Јосифовски

Локално ТОП СТОРИИ

Син сам го зел телото на почината мајка од тетовската ковид-болница, случајот пријавен во полиција

Редакција
Тетовската полиција добила пријава дека ноќеска од клиничката болница човек сам ја зел својата мајка почината од Ковид-19 и ја однел со возилото. Настанот се...
Локално

(Фото) Крадец влегол маскиран со чаршав во кафе-бар во Јанчиште, бил снимен од камера за видео-надзор

Редакција
Тетовската полиција успеала да открие осомничен на кражба во локал во Јанчиште, откако бил снимен од камерата за видео надзор. Кражбата се случила ноќта меѓу...
Локално

Двајца браќа приведени поради агресивност во тетовската болница

Редакција
Двајца браќа биле приведени ноќеска во тетовската полиција откако претходно агресивно се однесувале во клиничката болница и кон полицајци кои дошле за да интервенираат. Браќата...
Македонија

Се запалило возилото кое го превезувало избирачкиот материјал од Гостивар во Скопје

Редакција
Возилото кое го превезувало изборниот материјал од Гостивар за Скопје се запалило по пат, информираа од СВР Тетово. „Денеска во 4 часот и 30 минути,...