еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Зеќир Рамчиловиќ, кој е предложен за нов потпретседател на Собранието

Пратеникот Зеќир Рамчиловиќ кој ја напушти Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ и стана независен е предложен од СДСМ и ДУИ за нов потпретседател на Собранието.

Рамчиловиќ на местото потпретседател на Собранието доаѓа по оставката на Весел Мемеди.

еМагазин го разгледа неговиот анкетен лист кој го доставил до Државната комисија за спречување корупција кога станал пратеник.

Каков имот пријавил?

Рамчиловиќ на свое име пријавил две куќи во Долно Коњари, едната од 168 метри квадратни, стекната со договор за градба, а другата од 123 метри квадратни, стекната со наследство.

На свое име пријавил и земјиште од 1.410 метри квадратни во Долно Кољари, а земјиште во истото место пријавил и на име на родителите.

Вози Голф 5.

Пријавил и оружје, ловечка пушка и пиштол.

Има и кредит од 480 илјади денари, кој треба да го врати до 2021 година.

Целиот негов анкетен лист, ОВДЕ.

Фото: Фејсбук/Рамчиловиќ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Како се фрлаат сол и ризла низ улиците во Кочани: Чистење снег, како во 19 век

Редакција

Манчевски: Работиме на сериозна стратегија за реорганизација на дел од вработените во државниот сектор

Редакција

(Фото) Луксузен превоз со приватни авиони, јахти и хеликоптери на македонскиот пазар

Никола Осило