еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Кирацовски: Не знам кој е Кики, вие мислите дали станува збор за мене?

Пратеникот на владејачката партија СДСМ, Александар Кирацовски, за А1он, зборувајќи за актуелниот случај „Рекет“, вели дека не знае кој пратеник стои зад псевдонимот Кики, за кој пишуваше новинарот Бранко Героски.

Кирацовски вели дека зад псевдонимот Коки веројатно се крие Бојан Јовановски, познат како Боки 13.

„Коки? Па, веројатно Боки. Не знам кој е Кики, вие мислите дали станува збор за мене? Ќе видиме Геро на кого мисли. Апсолутно јас не се препознавам. Геро таму има испишано разно-разни глупости, како да ти кажам. Не знам, вели Кирацовски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Заев: За мене Кики и Фрики не постојат, нема да коментирам за некои псевдоними

Дали Кики и Фрики присуствуваа на ЦО на СДСМ

Се води истрага за написите за „Коки“ и „Кики“, рече Заев од Собрание

Фото: СДСМ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

МВР откри кој стои зад новите “бомби“

Редакција

Груевски ќе се појави на телевизијата Сител

Редакција

Камчев како сведок даде исказ пред Рускоска за „Рекет“

Редакција