еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Кои пратеници од опозицијата гласаа „За“ промена на Уставот?

Пратениците во македонското Собрание со 80 гласа „за“ и 39 „против“ изгласаa старт на процедурата за измена на македонскиот Устав, што е предвидено со договорот за името со Грција.

„За“ гласаа сите пратеници од владејачкото мнозинство и пратениците од опозицијата: Сашо Василевски, Елизабета Канчевска Милевска, Крсто Мукоски, Владанка Авировиќ, Емилија Александрова, Љубен Арнаудов, Нола Исмајловска Старова и Зекир Рамчиловиќ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мицкоски: Пратениците ме разочараа мене, партијата и татковината и затоа ќе бидат исклучени од ВМРО-ДПМНЕ

Собранието со 80 гласа „За“ донесе одлука за промена на Уставот

Ципрас до Заев: Честитки пријателе, вечерашното гласање е важен чекор кон нашиот заеднички успех

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

МВР на консултантски услуги за изработка на биометриски документи ќе потроши 3.000.000 денари

Никола Осило

(Галерија) Како изгледа луксузната вила „Лумиере“на Водно

Редакција

ЕЛЕМ распиша мултимилионски тендер за ископ во РЕК Битола

Никола Осило