еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Ковачевски ги испратил поканите за лидерска средба на 7. ноември

Владата денеска испрати покана до сите парламентарни политички партии за лидерска средба што треба да се одржи в понеделник, на 7 ноември во Собранието, потврди владината прес-служба за МИА.

Премиерот Димитар Ковачевски вчера најави дека ќе испрати покани до партиите, а од Владата соопштија дека средбата се организира со цел да се отвори дискусија за европската иднина на Македонија, но и за одлуките кои во наредниот период треба да се носат во Собранието со широк политички и општествен консезус.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мицкоски прифаќа лидерска за проблемите на граѓаните, за уставните измени- не

МИА/Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Гужви и собирања на граѓани во Тетово пред банките поради издавањето на државните платежни картички

Редакција

Кое е движењето Хезболах, кое ќе му се приклучи на Хамас во војната против Израел

Редакција

За членовите на НО на Жито лукс месечен надоместок од 300 евра

Редакција