еМагазин

Tag : лидерска средба

Македонија ТОП СТОРИИ

Во Собранието почна лидерската средба

Редакција
Во Собранието почна лидерската средба на која треба да се разговара за датумот за претседателските и парламентарните избори, Изборниот законик, уставните измени и техничката влада....
Македонија ТОП СТОРИИ

Утре лидерска средба, ќе има ли договор за датумот за избори и без премиер од ДУИ

Редакција
Утре во 12 часот се очекува одржување на долгонајавуваната лидерска средба, на која е најавено и присуство на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Од најголемата...
Македонија ТОП СТОРИИ

Нова лидерска средба кога СДСМ ќе соопшти кој предлог го прифаќа од двата понудени, вели Мицкоски

Редакција
Нова лидерска или тимска средба, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, ќе иницира истиот ден кога од СДСМ и нивниот лидер Димитар Ковачевски ќе слушне дека...
Македонија ТОП СТОРИИ

Средба на Ковачевски и Мицкоски во среда

Редакција
Во среда би требало да се одржи средбата на премиерот и лидер на СДСМ Димитар Ковачевски и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Според информациите на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Лидерската за уставните измени потврдена, се чека датум

Редакција
Лидерската средба помеѓу премиерот и претседател на СДСМ, Димитар Ковачевски и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и нивните тимови ќе се одржи во наредните денови....
Македонија ТОП СТОРИИ

Мицкоски на лидерската нема да се согласи за промена на Уставот

Редакција
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва на трибина во Делчево истакна дека повеќе од 80 проценти од македонскиот народ е против прифаќање на како што...
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ утре ќе соопшти дали ќе ја прифати поканата за лидерска средба

Редакција
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски најави дека утре ќе го соопшти ставот дали ќе ја прифати поканата за учество на лидерската средба свикана за в...
Македонија ТОП СТОРИИ

Ковачевски ги испратил поканите за лидерска средба на 7. ноември

Редакција
Владата денеска испрати покана до сите парламентарни политички партии за лидерска средба што треба да се одржи в понеделник, на 7 ноември во Собранието, потврди...
Македонија ТОП СТОРИИ

Ковачевски ќе свика лидерска средба за 7. ноември

Редакција
Премиерот Димитар Ковачевски ќе испрати покана до парламентарните политички партии за лидерска средба, што ќе се одржи в понеделник, на 7 ноември, во Собранието. Средбата...
Македонија

Пендаровски не планира да свика лидерска средба

Редакција
Претседателот Стево Пендаровски не планира да свика лидерска средба, велат за МИА од Кабинетот на шефот на државата. „И самиот лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски...