еМагазин

Tag : лидерска средба

Македонија ТОП СТОРИИ

Пендаровски повика на лидерска: Не е време за разочарување, туку за обединување

Редакција
Сега не е време за разочарување, за апатија или за калкулации за добивање на ситни дневно-политички поени. Сега е време за повторно обединување, изјави денеска...
Македонија ТОП СТОРИИ

Заев разочаран од лидерската: „Груевизам“ до доцна во ноќта, ВМРО-ДПМНЕ бараше да го заташкаме криминалот

Редакција
Груевизам до доцна во ноќта, барање против секоја логика, против ЕУ и НАТО, против вредностите и принципите, вака премиерот Зоран Заев денеска на прес-конференција го...
Македонија

Лидерска средба нема, Заев на прес-конференција ќе ги образложи причините и следните чекори

Редакција
Владата информира дека не се создадени услови за постигнување консензус за организирање на лидерската средба закажана за денеска и дека таа нема да се одржи....
Македонија

Села ја прифати поканата за лидерска средба: „Добро е што премиерот ја чувствува силата на Алијансата за Албанците“

Никола Осило
Претседателот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села ја прифати поканата на премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев да учествува на лидерска средба во петок. Од...
Македонија

Заев ги кани Мицкоски, Ахмети и Села на лидерска средба во петок

Редакција
Премиерот Зоран Заев денеска на прес-конференција го покани лидерите на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, ДУИ, Али Ахмети на Алијанса на Албанците, Зијадин Села на лидерска средба...
Македонија

Лидерската продолжува в понеделник во девет наутро

Редакција
Лидерската средба во скратен формат, со учество на лидерите на СДСМ, ДУИ, ВМРО-ДПМНЕ и едно од крилата на Беса, Зоран Заев, Али Ахмети, Христијан Мицкоски...