еМагазин

Tag : лидерска средба

Македонија ТОП СТОРИИ

Заев најави лидерска средба, Мицкоски нема да учествувал ако поканата дојде од Пендаровски

Редакција
Премиерот Зоран Заев најави одржување лидерска средба до крајот на годинава во врска со евроинтеграциите, ковид-кризата и други прашања од интерес на граѓаните. Очекува таква...
Македонија

Мицкоски бара формирање на ковид комисија и што поскоро полициски час

Редакција
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски бара формирање на ковид комисија во која би членувале стручни луѓе кои ќе понудат решенија за надминување на актуелната ситуација...
Македонија

По повикот на Мицкоски, СДСМ не гледа потреба од лидерска средба

Редакција
Не гледаме потреба од лидерска средба, особено со човек кој нема став за ниту едно важно, национално или стратешко прашање, изјави денеска портпаролката на СДСМ...
Македонија

На лидерската средба не се разговарало по прашањето дали ќе има продолжување на вонредната состојба

Редакција
Не би сакал продолжувањето на вонредната состојба да се поврзува со уредби или некој вид други гимнастики. Денеска не добив одговор дали истата ќе продолжи,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Партиските лидери не договорија датум за изборите, нова средба следната недела

Редакција
Лидерите на најголемите политички партии денеска не постигнаа договор за нов датум за парламентарни избори на лидерската средба што се одржа кај претседателот Стево Пендаровски....
Македонија

Кој доби покана за лидерската средба утре кај претседателот Стево Пендаровски?

Редакција
Во „Вила Водно“ утре од 13 часот ќе се одржи лидерска средба на која се поканети претседателите нa парламентарните политички партии од власта и од...
Македонија ТОП СТОРИИ

Лидерска средба во мај: Ќе се разговара за можни термини за изборите

Редакција
Претседателот Стево Пендаровски планира да организира лидерска средба во првата половина на следниот месец. Oд Кабинетот на претседателот велат дека на средбата во мај ќе...
Македонија

ДПА ја напушти лидерската средба за одржувањето на изборите, одлуките биле однапред донесени

Редакција
Демократската партија на Албанците ја напушти лидерската средба што ја свика претседателот Стево Пендаровски, во вила Водно. Во изјава за медиумите Орхан Ибраими од ДПА...
Македонија ТОП СТОРИИ

Пендаровски повика на лидерска: Не е време за разочарување, туку за обединување

Редакција
Сега не е време за разочарување, за апатија или за калкулации за добивање на ситни дневно-политички поени. Сега е време за повторно обединување, изјави денеска...
Македонија ТОП СТОРИИ

Заев разочаран од лидерската: „Груевизам“ до доцна во ноќта, ВМРО-ДПМНЕ бараше да го заташкаме криминалот

Редакција
Груевизам до доцна во ноќта, барање против секоја логика, против ЕУ и НАТО, против вредностите и принципите, вака премиерот Зоран Заев денеска на прес-конференција го...