еМагазин

Tag : Дирк Јан Коп

Македонија ТОП СТОРИИ

Лидерската за уставните измени потврдена, се чека датум

Редакција
Лидерската средба помеѓу премиерот и претседател на СДСМ, Димитар Ковачевски и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и нивните тимови ќе се одржи во наредните денови....
Македонија

Ако по 5 до 7 години од преговорите со ЕУ, се уште имате проблем со Бугарија, вие ќе станете Швајцарија – колку лошо е тоа?, вели холандскиот амбасадор

Редакција
Интересите на Холандија во С Македонија се многу едноставни. Сакаме просперитет и стабилност и затоа не гледаме алтернатива за С Македонија освен ЕУ и НАТО....