еМагазин
Image default
Локално

Крвава тепачка меѓу навивачи во Скопје, приведени шест лица

На 11.08.2019 во 19,30 часот во ПС Аеродром биле приведени Ѓ.М.(22), К.Х.(35), Б.А.(65), Ф.С.(19), Д.Т. (33) и А.М. (22) сите од Скопје поради физичка пресметка по завршување на фудбалски натпревар на булеварот „АСНОМ“, во близина на стадионот „Петар Милошевски“, информира МВР.

При пресметката со повреди се здобиле неколку лица, а А.М. се здобил со повреда од остар предмет на левата рака.

Се превземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Само во Македонија“: Кумановец шест години предавал математика со фалсификувана димплома

Никола Осило

Охриѓанец наседнал на измама со измислена сообраќајка на Израелец

Никола Осило

Едногодишно бебе повредено во сообраќајка на „Илинденска“

Никола Осило