еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Министерството за здравство вработува 14 државни службеници, плата до 35.496 денари

Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 14 државни службеници  во Министерството за здравство. Во огласот се бараат канидати за раководители, референти, помлади соработници и соработници.

Платата во зависност од работното место се движи до 35.496 денари.

Повеќе детали ТУКА.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Министерството за здравство распиша тендер за набавка на 80.000 лубриканти

Никола Осило

(Галерија) Кој дојде на одбележување на роденденот на кралицата Елизабета во Британската амбасада

Редакција

„Гардијан“: Не станува збор дали е фер – Македонците неволно ја прифаќаат реалноста

Никола Осило