еМагазин
Image default
Локално

Кумановец доби кривична пријава за убиство во обид

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Љ.М.(43) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство во обид”. На 02.09.2018 година околу 21.45 часот во домот на Н.Д. (40) на ул.„Доне Божинов“, Љ.М. со остар предмет му нанел две убодни рани во пределот на градите на Н.Д., додека пак М.С.(47) го удрил со чаша по главата, информира МВР.

Н.Д. со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во Општа болница Куманово, од каде, по укажаната помош, бил препратен во комплексот клиники „Мајка Тереза“ – Скопје.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Ресторан со пратечки содржини „никнува“ кај познатиот видиковец на Козјак

Никола Осило

Штипјанец се обидел да размени фалсификувани евра во менувачница

Никола Осило

Цариник дел од меѓународна криминална група која криумчарела загрозен вид јагула

Никола Осило