еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Квалитет-пром“ го доби тендерот на ГА-МА за набавка на цевки вреден 574.000 евра

ГА-МА АД – Скопје по распишаниот тендер за набавка на цевки склучи договор со друштвото за градежништво и трговија „Квалитет-пром“ ДООЕЛ увоз-извоз Куманово.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 35.313.102 денари или околу 574.000 евра.

Фото: МТИВ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Европарламент: ЕУ да ја поправи стратегиската грешка и да почне преговори со Скопје и Тирана

Редакција

„Римес МС Гроуп“ го доби тендерот на Министерство за одбрана за набавка на месо вреден 217.000 евра

Редакција

Од Ковид-19 почина Иринеј, патријархот на Српската православна црква

Редакција